Společnost Melco Syncrets Inc. byla nově založena v dubnu roku 2016 jako dceřiná společnost společnosti Melco Holdings Inc. – vlastnící nejznámějšího a největšího výrobce počítačových periferií „Buffalo Inc.“ v Japonsku. V únoru 2014 zahájila společnost Buffalo Inc. projekt Audiophile NAS, který představil první světový zdrojový komponent pro audiophily pro přístup, ukládání a distribuci digitální hudby ve vysokém rozlišení (Hi-Res) bez kompromisů platných pro počítače a jejich periferie. Poté v listopadu 2014 debutovala řada výrobků MELCO N1 ve Spojeném království aby pronikla na trh s audiopříslušenstvím, stala se společnost Melco Syncrets Inc. nezávislou společností, která v roce 2016 zdědila projekt Melco Audiophile NAS od společnosti Buffalo Inc. Řady N1Z a N1A.  1. generace dosáhly velkého úspěchu a změnily NAS na skutečnou „hudební knihovnu“. Řada MELCO N1 je tedy jak hudebním úložištěm, tak serverem pro snadné připojení UPnP a je také zdrojem USB-DAC. Výrobky řady MELCO N1 jsou mezinárodně uznávány žurnalisty Hi-Fi časopisů.

ZÍSKANÁ OCENĚNÍ

  HISTORIE SPOLEČNOSTI

Melco bylo založeno Makotem Maki v r. 1975 v Japonsku. Maki, nadšený diskofil, založil společnost pro navrhování a výrobu těch nejlepších audio komponentů té doby – nepochybným mistrovským dílem řady výrobků Melca se stal gramofon, uvedený ve Spojeném království v r. 1980, který nastavil nové standardy v reprodukci hudby.

Od těchto raných počátků se Melco vypracovalo až na největšího výrobce počítačových periferních zařízení v Japonsku, nabízející progresivní výrobky založené na precizním výzkumu a vývoji, včetně včetně bezdrátových routerů, síťových přepínačů a paměťových zařízení, jako jsou síťová datová úložiště (NAS disky).

Nyní je společnost hrdá na to, že znovu oživila vysoce uznávanou obchodní značku Melco, nabízející náročným audiofilům špičkové síťové audio kompomenty v duchu velmi ceněných raných produktů společenosti Melco, při začlenění nejnovějšího výzkumu do spolehlivých, vysoce výkonných zařízení a úložišť připojených do sítě.
„Melco“ znamená Maki Engineering Laboratory Company.

PŘEDSTAVENÍ KONCEPCE

Audio nadšenci vždy chápali, že zdroj hudby je nejdůležitější součástí kompletního Hi-Fi systému. Nejlepší umělci, producenti mistrovských nahrávek společeně se zvukovými inženýry při másteringu jsou vždy výsledkem nejlepšího zdrojového materiálu, který potěší milovníky hudby. Vzpomínáte si na kdysi pečlivě řemeslně zpracované gramofony, raménka a přenosky?

Se zavedením CD se zrodila nová éra digitální hudby, zpočátku omezené schopnostmi CD nosiče. Audiofilové vždy uznávali nutnost zvládnutí kvalitního masteringu CD, nejlepších CD mechanismů přehrávačů a nejpokročilejší DAC technologie (digitálně analogových převodníků), aby si vychutnali ten nejlepší hudební zážitek.
S příchodem digitální hudby s vysokým rozlišením tzv. Hi-Res, se nyní můžeme vyhnout omezením fyzického disku CD a můžeme se bez jakýchkoli omezení dostat k hudebním datům v kvalitě, v jaké byly získány v nahrávacím studiu. Právě tak, jak to umělci zamýšleli.
Dnes existuje mnoho zajímavých přehrávačů umožňujích požitek z přehrávání těchto Hi-Res záznamů.

Zatímco toto vše je dobrá zpráva, koncepce opravdového „zdrojového komponentu“ se vytratila, jelikož distribuce, ukládání a přenos velkých hudebních Hi-Res souborů pro přehrávač je nyní svěřena zařízením a technologiím počítačového typu. To je však nešťastné řešení, jelikož existuje velmi mnoho aspektů digitální hudby, které nemohou být za každou cenu počítačovými perifériemi vhodně adresovány. Tak není možné si plně vychutnat původní hudební zážitek, jak v to umělci a producenti doufali.
Jediné skutečné řešení je vytvořit opravdový „zdrojový komponent“ pro digitální hudbu s vysokým rozlišením, včetně přístupu k Hi-Res hudbě, uložení a správy hudby a zpřístupnit tak Hi-Res hudbu digitálnímu hudební přehrávači.

Tak Melco, vyvinuté audioofily pro audioofily je hrdé na to, že představuje jako první na světě skutečný zdroj digitální hudby s vysokým rozlišením – bez kompromisů na trhu počítačových periferií.
Se skutečným zdrojovým komponentem pro přístup, ukládání a předávání Hi-Res hudby nabízí Melco příležitost pro milovníka hudby konečně si vychutnat studiovou kvalitu digitální hudby s vysokým rozlišením bez jakéhokoliv kompromisu.

KONCEPCE DIGITÁLNÍ HUDBY

Kompaktní disky jsou ve své kapacitě pro uložení hudby velmi omezeny – právě jen 70 minut 16-bitové digitální hudby 44,1 kHz – což je standard digitální hudby více než před 30 lety. Je mnohem realističtější. Digitální Hi-Res hudba se jednoduše nehodí pro záznam na CD nosiče nebo něčeho podobného. Existuje jako velké datové soubory, stejně jako digitální fotografie nebo elektronické knihy.

Pro srovnání, CD bylo zakoupeno v prodejně, uloženo na poličce a poté pro požitek z hudby vloženo do CD přehrávače. Dnešní, zdaleka nejdokonalejší Hi-Res hudba se kupuje na internetu, stáhne se a uloží v úložišti dat.

Pro přehrání hudby jsou data převedena do přehrávače za použití buď datové sítě (Ethernet), v takovém případě hovoříme o „streamingu“ hudby, nebo ji lze přehrát na počítači nebo nějakém přenosném zařízení, které má vestavěný svůj přehrávač hudby a „uvidí“ hudbu v úložišti dat. Připojení může být Ethernet nebo USB.